Interview met Jumbo-Visma-ploegleider Addy Engels
“Jumbo-Visma is een magneet die talent aantrekt”
Interview met ploegleider Addy Engels
Het wielerseizoen zit erop en dus heeft Addy Engels ‘zeker tijd voor dit soort boeiende onderwerpen’. We benaderden Engels als ploegleider van Jumbo-Visma actief in de Giro d ‘Italia met het verzoek om het begrip teaming onder de loep te nemen. Een gesprek via Zoom werd snel ingepland.
Het interview met Addy Engels is binnenkort als eerste hier te lezen.
Over ons volgende boek ‘Teaming’
In ons volgende boek Teaming beschrijven we de nieuwste inzichten over (en praktijken van) succesvol samenwerken in teamverband. In eigentijdse organisaties is het een en al teamwerk dat de klok slaat. We zoomen in op het belang van werken in teamverband en de bijbehorende dynamiek. Werken in teams lijkt zo vanzelfsprekend, dat we niet beter weten. Toch is werken in teamverband een betrekkelijk recent verschijnsel dat alleen maar belangrijker wordt. We duiken in nieuwe concepten als teaming (en reteaming) en team of teams en vertalen dit naar tools waar je zelf mee aan de slag kunt. En je leest natuurlijk de beste inzichten uit onze interviews met vernieuwende denkers en coaches.
We interviewden onder meer Jeff Sutherland (Scrum), Guido Stompff (Design Thinking), Rini van Solingen (Agile) en performance coaches uit topsport (Marijn Beuker van voetbalclub AZ, judobondscoach Maarten Arens, Iwan Spekenbrink (Team DSM), Armand Salomons van Feyenoord Basketbal, Damian Hughes van het Schotse Rugby Team, Marc Lammers, voormalig bondscoach van het Nederlands Dameshockeyteam e.v.a.). Verder interviewden we onder meer de grand old lady van teamcoaching Marijke Lingsma e.v.a.. De interviews waren een belangrijke inspiratiebron voor ons volgende boek dat in voorjaar 2021 verschijnt.
Lees ook de andere interviews uit deze serie
Ton Boot (basketbal): de cultuur van de goede gewoonte
Willem Weijs (voetbal, Willem II): chaos omarmen om beter te worden
Marijn Beuker (voetbal, AZ): winnen kun je leren
Iwan Spekenbrink: Teaming is een van de belangrijkste skills
Damian Hughes (rugby, Schotse Rugbybond): de coach heeft niet langer alle antwoorden paraat
Judobondscoach Maarten Arens: “het draait niet om de coach”